Czy warto odbywać staż w kontroli jakości?

By   29 kwietnia 2018

stażPytanie takie mogą sobie zadawać osoby, chcące rozwinąć karierę w kontroli jakości, lecz nie posiadające w tym kierunku doświadczenia. Oczywiście, istnieją pracodawcy niewymagający doświadczenia, jednak możliwość wzięcia udziału w stażu jest warta namysłu.

Przede wszystkim to doskonała okazja, by sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i nauczyć się wielu nowych umiejętności, często niepraktykowanych podczas studiów. To również szansa, by przekonać się, czy praca w charakterze kontrolera jakości jest rzeczywiście dla nas – czy nie będą nam przeszkadzać warunki (chociażby zmian nocnych) oraz czy odnajdziemy się na takim stanowisku.

Poza tym pracodawcy zapewniają zwykle swoim stażystom bardzo atrakcyjne warunki – np. współpracę w ramach wielu działów, osobistą opiekę mentora, a niejednokrotnie odpłatność za wykonywanie obowiązków oraz możliwość późniejszego zatrudnienia stałego i rozwoju w ramach struktury firmy.

Staż pozwala ponad to poznać specyfikę pracy w różnych obszarach kontroli jakości – w przeciwieństwie do stałej pracy, która zwykle opiera się na specjalizacji w jednej, konkretnej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *