Specjalista kontroli jakości – na co uważać, żeby pracować w zawodzie?

By   8 października 2018

praca w zawodzieSpecjalista kontroli jakości to jeden z zawodów chętnie wybieranych przez osoby, które ukończyły szkoły techniczne. Samo wykształcenie nie gwarantuje jednak możliwości zdobycia pracy na takim stanowisku. Pojawia się bowiem wiele czynników, które często utrudniają, a nawet uniemożliwiają pracę jako specjalista kontroli jakości. Na co trzeba uważać, aby w przyszłości nie stracić szansy na pracę jako taki specjalista?

Pierwszym czynnikiem, który skutecznie wyklucza pracę, jako specjalista kontroli jakości są zaburzenia czynności ruchowych, szczególnie w zakresie zręczności rąk i palców, ale również czasami problemy z chodzeniem. To jednak zależne jest w dużej mierze od wybranej przez nas specjalizacji. Problemem mogą być również poważniejsze wady wzroku, których nie da się zminimalizować okularami lub soczewkami.

Drugim czynnikiem, który właściwie uniemożliwia pracę jako specjalista kontroli jakości, jest alergia wziewna na środki chemiczne, z których korzysta się w zakładzie. Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na wykonywanie takich prac, nie uzyskają odpowiedniej zgody od lekarza, która pozwoliłaby im wykonywać swój zawód. Lepiej więc przebadać się gruntowanie, zanim zaczniemy się kształcić w takim kierunku. Późniejsza zmiana kwalifikacji może być uciążliwa i trudna, a także kosztowna.

One Comment on “Specjalista kontroli jakości – na co uważać, żeby pracować w zawodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *